Anasayfa / TWİTTER / TWİTTER YEP YENİ ÖZELLİK İLE KARŞINIZDA

TWİTTER YEP YENİ ÖZELLİK İLE KARŞINIZDA

Sosyal medyada içerik üreterek para kazanmak artık günümüzün en gözde meslekleri arasında. Hem ülkemizde, hem dünya çapında binlerce sosyal medya kullanıcısı, bu yolla gelir elde ediyor, geçimini sağlıyor hatta astronomik ücretler bile kazanabiliyorlar. Bu husustaki ilk hamleyin başlangıcını belirlemek biraz güç olsa dahi, en büyük yankı uyandıran sürümü YouTube’da yaşandı diyebiliriz. Zamanla diger sosyal medya sitelerinde de, içerik üreterek kazanç elde etme olayı revaç kazansa bile, sürekli gelişim gösteren “içerik üreterek para kazanma kavramı”y ile ilgili son bir flaş gelişme de Twitter üzerinde yaşandı.
Twitter en gözde sosyal medya sitelerinden biri. Ve sosyal medya sitelerini bildiğimiz gibi canlı tutan kavram, kullanıcılarıdır. Ne kadar çok kullanıcı aktif olursa, site o kadar canlı olur. Ve bu durumdan yararlanmak isteyenlerin başında da reklam yapmak isteyen kurumlar ve markalar gelir. Bu reklamverenler, sosyal medyadaki içerikler üzerinden reklamlarını yayınlayarak geniş kitlelere ulaşma imkânına sahip ollinkar. Ve bu reklam gelirleri içerik oluşturucuları ve site arasında pay oranıyla belirlenmek üzere paylaştırılır. Böylelikle ortaya online bir eko sistem ortaya çıkar. Bu hususta en bilinen ve en uygulanan platforum büyük ihtimalle YouTube’dır. Binlerce YouTube kullanıcısı, içerikleri üzerinden gelir elde etmekte ve binlerce markada bu içeriklerde yayınlanmak üzere reklam vermektedir. Bu durum yalnızca YouTube ilemi sınırlı ? tabiki hayır, Instagram, son gelişmelerle Facebook ve tabiki sosyal medyanın mavi kuşu Twitter,da dahil olmak suretiyle, genel işleyişi sitenin yapısına göre değişmekle beraber, prensip olarak içerikler üzerinden gelir elde olmayı birçok sosyal medya sitesinde mevcuttur. Twitter, bu siteler arasında YouTube’dan hemen sonra geldiği bile kabul edilebilir. Zira dünya genelinde en kesintisiz içerik sağlayan platform olarak Twitter, ilk akla gelenlerden biridir. Ve tabi ki bu durumda reklam verenler için şaşırtıcı bir fırsat oluşturur. Twitter üzerinden para kazanma, olabildiğince uzun zamandır mevcut ve aktif biçimde. Twitter, üzerinden para kazanmanın çeşitli biçimleri de mevcut. Ufak bir internet araştırmasıyla tüm bu teknikleri ögrenmeniz mümkün. Fakat halihazırda mevcut olan bu tekniklerin arasına yeni ve YouTube’daki sistemi andıran yeni bir sistem, kullanıcılara merhaba demek üzere.

Twitter, bildigimiz üzere metin tabanlı bir site. Yani önceliği yazı üzerine. Hatta dünyanın ilk Mikro Blog sitesi olma özelliğini sunan. Ne varki sosyal medya siteleri gelişip, fonksiyonleri genişledikçe, Twitter’da bundan payını alarak içeriklerine görsel ve video elementlerini de eklemişdi. Hatta bununla da kalmayarak, dünyanın ilk canlı yayın platformlarından olan Periscope’u satın alarak, video tarafını iyice geliştirmiş, tam fonksiyonli bir sosyal medya sitesi haline gelmişti. Periscope bugünde en fazla kullanılan canlı yayın platformları arasında. Ne varki bu özellikler yalnızca sosyallik adına olan gelişmeler olup, herhangi bir gelir elde etme olanagı sunmuyordu. Bugüne kadar. Artık yeni getirilen Super Hearts uygulaması ile artık Periscope içeriklerimizden, daha dogrusu yayınlarımızdan gelir elde olanagına sahip olacagız. Canlı yayın dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biride Twicth TV olsa gerek. Twicth TV, canlı yayın yapısının yanısıra Coin sistemi ile yayınlardan para kazanma olanagı sunuyordu. Diger sosyal medya sitelerinin atakları ve Younow gibi aynısı sitelerin çıkmasından sonra, Twicth TV populatilesini kaybetse bile, sahip oldugu sistem diger sosyal medya platformları içinde ilham kaynagı oldu denilebilir. Bu tip sistemlerde Coin sistemi, bağış mantıgına dayanır. Yani izleyicileriniz, yayınlarınıza istinaden, kendi insifiyatifleri dogrultusunda size Coin bağışlayabilir ve bu Coinleri nakite çevirip gelir elde edebiliyorsunuz. Twitter’daki Super Hearts sistemide tamamiyle aynı mantıga dayanıyor. Periscope yayınlarınızdaki izleyicileriniz, size Super Hearts özelliğiyle bağış yapabiliyor, böylece kazanç mümkün kılabiliyorsunuz.

Super Hearts sistemi henüz çok yeni ve bundan dolayı şuan için ülkemizde geçerli degil. Aktif olarak şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletlerinde kullanılabiliyor olsa dahi, sistemin yakın zamanda bütün dünya çapında kullanılabilicegi tahmin ediliyor. Bu sistem ile son zamanlarda artık iyice benimsenmiş ve aşağı yukarı her sosyal medya sitesinde mevcut olan canlı yayın sistemleri arasında, biraz geri planda kalmış olan Periscope’un kullanımını artırılması hedeflenen en uygunler arasında. Mobil bir uygulama olan Periscope vasıtası ile, internet olan heryerde canlı yayın yaparak gelir elde edebilme olayı Twitter ve sosyal medya kullanıcıları için heyecan verici bir yenilik olacagı düşünülüyor.

Hakkında Admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ant akademi