Anasayfa / İNSTAGRAM / Facebook Ücretsiz Reklam Kuponu Almak

Facebook Ücretsiz Reklam Kuponu Almak

Facebook, dünyadaki en büyük ve en sağlam PPC (tıklama başına ödeme) platformlarından biridir ve bunu kanıtlamak için uzun bir süreliğine reklam kuponlarını ve indirimlerini adeta şeker dağıtır gibi dağıtmıştı. 5 ila 100 dolar arasında değişen bu kuponlar, onu kullanan kişiler için ücretsiz para anlamına gelmektedir. Bu, Facebook’un size “bedava” deneme verdiği ve sonrasında kendi reklam güçlerine sizi bağımlı yapıp, sonrasında da onlara ödeme yapmanızı sağlayan tipik bir yemleme tekniğidir.

Ancak son birkaç yıldır, Facebook’un bu bonkörlüğü adeta kurumaya başladı. Bu kupon kodlarını bulmak giderek daha da zorlaşmaya başladı ve görünüşe göre artık Facebook eskisi gibi bol keseden dağıtıma devam etmiyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri kullanıcıların bu sistemi suistimal etmiş olması yalnız ne zaman para için bedava bir kaynak bulunsa, hep aynı şey olmaz mı esasen?

Facebook Reklamına Boşa Para Harcadığınızı Nasıl Anlarsınız Facebook Reklamına Boşa Para Harcadığınızı Nasıl AnlarsınızFacebook reklamlarının biraz bilgi, izleme ve etki…
Yine de bir reklam kuponu elde edebileceğiniz birkaç teknik bulunuyor yalnız bunların bütününün işe yarayacağının garantisini de veremiyoruz. Biraz, deneme – yanılma tekniği ile arayışınıza devam etmeniz gerekiyor.

1. Facebook’un Yeni Kullanıcı Bonusu

Bu, mevcut çoğu kupon kodunun ana kaynağı yalnız ne yazık ki, büyük bir kısmı artık geçerli değil.

Eskiden çalışma biçimi olabildiğince kolayti. Eğer bir Facebook Sayfanız (şahsi bir profil değil) varsa, Facebook reklamlarını kullanabiliyorsunuz. İlk kez reklam yöneticisine kayıt olduğunuzda, Facebook sizi kendisine bağlamak istiyor. Özel bir teklif olarak size Facebook reklam sisteminde harcayabileceğiniz 50 dolarlık bedava bir kod veriyorlardı.

Bu 50 dolar ile olabildiğince fazla yol alabiliyorsunuz. Kullanabileceğiniz çoğu strateji bulunuyor. Bunların bazıları ile günde 1 dolar harcayarak olabildiğince iyi dönüşüm alabiliyorsunuz ki, bunun gibi bir kodun sizi neredeyse iki ay idare edebileceği anlamına gelmektedir.

Facebook’tan bir kod almak için tercih edebileceğiniz diğer teknikler de bulunmaktadır. Her khamlecıya 25 dolarlık bir kod verdikleri müsabakaları var ve şayet belirtilen süre içerisinde khamlecılar belirli bir büyüme gösterirse, diğer bir kupon daha kazanabiliyorlar. Sahte beğeniler kontrol edildikten sonra en çok büyüme gösteren kullanıcı, 10,000 dolarlık kupona bile sahip olabiliyor. Elbette böyle bir başarıya imza atmanız için olabildiğince çok çalışmanız ve iyi olmanız gereklidir.

Asıl problem kuşkusuz ki, suistimal. Kesinlikle hiçbir şey, bedava bir reklam kuponu almak için insanların yeni Facebook sayfaları oluşturmaları ve sayfaları uygun bilgiler ile doldurarak, reklam yöneticisine kendiliğinden kayıt olacak botlar üretmelerine engel olmadı. Bu teknik çoğu üçüncü parti satıcının kuponları elde etmesine yardımcı oldu. Tek ihtiyaçları olan biraz çalışma, çok fazla kurulum ve bir proxy listesiydi.

Kısa süre içerisinde Facebook, ürettikleri kuponlardan çok daha az kişinin bu kuponları kullandığını fark etti. Aslında üretilen kuponlar sürekli olarak aynı kişi ve gruplar tarafından kullanılıyordu. 50 dolarlık yeni kullanıcı bonusu artık Fiverr satıcıları tarafından 5 dolara satılıyor ve herhangi biri %95 indirim ile bunları satın alabiliyordu. Yeni kullanıcılar yine de kendi kuponlarını kullanabiliyordu yalnız bu kuponları kullananların büyük bir çoğunluğu yeni kullanıcı değil, indirim almak için sürekli olarak bu kuponları kullanan devamlı müşterilerdi.

Facebook, bu problemu çözebilmek için kuponları sınırlayabilirdi. Diyelim ki, her yeni bir hesap için yalnızca tek seferlik kullanılabilecek kuponlar üretebilirlerdi. İnsanlar bunu, kuponları satmaya çalışarak hala suistimal edeceklerdi. Kendi işletmelerinin reklamını yapacak yeni hesaplar yaratıp bu kuponları kullanabilirlerdi ve bunun takibi ve cezalandırılması olabildiğince basit olurdu.

Aynı zamanda her kullanıcının yalnızca bir kupon kullanabileceği biçimde hesapları etiketleyebilirlerdi yalnız bu durumda da bir müsabakayı kazanan ya da diğer yasal yollarla kupon elde eden kullanıcılar için ortaya çıkacak problemlerla birebir ilgilenmek zorunda kalırlardı. Bu durum da, Facebook Merkezi’nde bu iş için atanmış sınırlı insan gücünü çok fazla zorlardı.

Sonucunda Facebook’un çözümü olabildiğince kolay fakat bir o kadar da hayal kırıklığı yaratan bir şey oldu: fazladan kupon dağıtmayı bıraktılar. Yine de internette üçüncü taraf satıcılar tarafından satılan hala bazı kuponlar mevcut yalnız bunların çalışıp, çalışmayacağı da olabildiğince şüpheli. Ayrıca bazen Facebook küçük kuponlar dağıtmak için de promosyonlar yapıyor olacak ama hernet eskiden olduğu gibi 50 dolarlık kuponlardan yararlanması da mümkün olmayacak. Ne yazık ki, kuponların altın devri çoktan bitti.

2. Ortaklık Programı Teklifleri

Facebook reklam kuponlarını elde etmenin ikinci eski tekniği ise yeni kullanıcı bonuslarını Facebook haricindeki diğer şirketler sayesinde suistimal etmekti. Örneğin HostGator, BlueHost ve DreamHost gibi çoğu internet barındırıcı şirketlerinden bir barındırma hizmeti satın aldığınızda size reklam kuponları formunda bonuslar sunuyorlardı. Bu gibi yerlerde, şirkete bağlı olarak 25 ila 200 dolar dşayetinde Facebook reklam kuponları en yaygın hediyelerden biriydi.

Facebook Gönderinizin Beğeni Almamasının 6 Nedeni Facebook Gönderinizin Beğeni Almamasının 6 NedeniFacebook’ta kitlelere ulaşmak büyük bir problem. Ula…
Aslında bilhassa ufak kuponların pazarda bu kadar yaygın olmasının nedeni bir hesap açıp, kuponu aldıktan sonra hesabı iptal etmekti. Yukarıdaki nedenlerin tamamından dolayı de anlaşılabileceği üzerine insanlar bedava olduğu sürece her şeyi suistimal edebilir. Web barındırma hizmeti sunan firmalar kuponları kime verdiği, kimin kullandığı ve kimi yeni kullanıcı olarak kabul edecekleri konusu ile ilgili giderek daha da seçici davranmaya başladılar. Kupon alıp, bir daha sistemi kullanmayanlar, hesaplarını iptal edenler, bedava kuponlarını kullanmayanlar, bu şirketlerin sistemlerini suistimal ediyor olarak kabul edilip, genelde de sistemlerden engellendi.

Bugünlerde her yere bakabilirsiniz yalnız Facebook tarafından sağlanan bedava kuponları direkt olarak kaynağından bulabilmeniz olabildiğince düşük olasılıkdir. Web barındırıcı şirketleri hala yeni kullanıcılarına çoğu bedava kupon veriyor yalnız bunlar arasında Facebook kuponları bulunmuyor. Genel olarak şayet bu şirketlerden reklam kuponları alırsanız, bunlar genelde AdWords kuponları ya da Bing kuponları olacaktır. Hem internet barındırıcılar, hem de Facebook artık hileli yollardan elde edilen Facebook kuponlarla ilgilenmiyor. Facebook, yeni kullanıcılar için bedava kuponlar dağıtmayı bıraktığında, internet barındırıcılar da zaman içerisinde bunu bırakmaya başladılar. İlk başlarda ellerindeki bütün stoğu kullandılar fakat şimdi ellerinde kalmadığından dolayı, bu kuponları sunamıyorlar.

Eğer yalnızca Facebook reklam parası almak için ihtiyacınız olmayan bir internet barındırma hizmeti satın alıyorsanız, günün sonunda parasal açıdan çok da karlı bir durumda olmayacaksınızdır. Genellikle ağır iptal ücreti ya da kuponu aldıktan sonra hizmetleri durduran kullanıcılara, kendi zararlarını karşılatacak kadar tazminat tutarları ile kullanıcılara bir sözleşme imzalatırlar. Bu sayede internet barındırma şirketleri her zaman karda oluyorlar.

Eğer günümüzde Facebook reklam kuponları sunmuş olduğunu iddia eden bir internet barındırma şirketine denk gelirseniz, dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Bir hizmet almadan önce onlarla iletişime geçin ve ellerinde hala kupon olup, olmadığını öğrenin ve kuponların çalışıp, çalışmadığını problem. Kuponların çalışmama olasılığıne karşın, ilgili her evrağı sakladığınızdan da emin olun. Son olarak Facebook reklamlarının size sağlayabileceği dşayeti ve Facebook reklam parası elde etmek için bilmediğiniz bir internet barındırıcı firmadan hizmet almanın buna değip, değmeyeceğini düşünün.

3. Başka Satıcılardan Satın Alma

Bu Facebook reklam kuponlarını alabilmek için üçüncü ve son teknik ise ellerinde kupon olan ve bunları satmak isteyen insanlardan edinmektir. Bu riskli bir girişimdir ve bir dizi nedenden dolayı bunu önermiyoruz.

İlk olarak bu kuponları satan kişinin kim olduğu çok önemlidir. Genellikle bu kuponları Fiverr gibi düşük kaliteli satıcıların bulunduğu platformlarda bulacaksınızdır. Orta kaliteli satıcılar bile bu kuponları artık satamıyorken, bu platformdan bulacaklarınız ne kadar sağlıklı olacaktır?

Satıcıya güveniyor musunuz? Bu, prosedür sırasında çok önemli bir konudur. Eğer bir Facebook reklam kuponu alırsanız ve çalışmazsa, bunun telafisi olacak mı yoksa ödediğiniz 5 ya da 10 dolarlık ücretiniz tamamiyle yanacak mı?

Sizce satıcı bu kuponları nereden edindi? Eğer elinde kaldıysa, muhtemelen, bu kuponların dağıtıldığı dönemlerde yukarıyada bahsetmiş olduğumuz hileli tekniklerle binlercesini depolamıştır. Böyle bir durumda sormanız gereken şey kuponları kullanmak ne kadar güvenilirdir? Eğer günümüzde engellenmiş botlar ile elde edildiyseler, Facebook bu kuponları sistemlerinde etiketlemiş ve onları kullanacak kişileri önlemeyi bekliyor olabilir. Ya paranızı veya en kötü olasılıkle hesabınızı tamamiyle kaybedebilirsiniz.

Elinde kupon kalmış satıcıları bulmak artık neredeyse imkânsızdır. Bakmanız gereken iki ana yer Fiverr ve eBay yalnız şayet bugün onları denetlerseniz, sonuçlarda satılık bir tane kupon bile göremezsiniz. Herhangi bir sitede şayet arama yapıp kupon bulabilirseniz, ya ilanın içinde “artık kupon satmıyoruz” veya ufak bir not ile şayet kupon çalışmaz ise herhangi bir iade yapılmayacağı yazıyordur.

Ayrıca düşük olasılıkle de olsa, açık olarak bazı kod listelerini yayınlayan bloglar bulabilirsiniz. Bunları deneyebilirsiniz yalnız sizi garanti ederiz ki, çalışmayacaklardır. Paylaşıldıklarında geçerli olsalar bile, bu tek kullanımlık kodlar makale paylaşıldıktan anlar sonrasında kullanılmışlardır. Bir diğer olasılıkle herhangi rakamlar ve harfler giriş yaparak çalışan bir kodu bulmayı da umabilirsiniz yalnız bu da olabildiğince düşük bir olasılık olacaktır.

4. Dikkat Edilmesi Gerekenler

Facebook kendi reklam uygulamaları için artık bedava para dağıtmayı bıraktı. Bunun asıl sebebini kendileri hariç kimse bilmiyor. Belki kupon kodları suistimal edilmeye çok müsait bir yapıdaydılar. Belki 50 dolarlık kuponları kullanan kişilerin derli toplu reklam yayıncılarına dönüşüm oranları çok düşüktü ve çok daha az para harcıyorlardı. Belki de kimsenin bilmediği bir bitiş tarihi olan sınırlı süreli bir promosyondu. Kim bilebilir? Sonuç ortada; Facebook artık reklam kupon kodları dağıtmıyor.

Sonuç olarak bu kodlar hakkında ne yaparsanız, yapın, olabildiğince dikkatli olmalısınız. Nihayetinde muhtemelen zarara uğrayacaksınızdır.

Öte yandan satıcılara da kuşku ile yaklaşmanız gereklidir. Kodları nereden aldıklarını bilmiyorsunuz ya da bu kodların gerçekten geçerli ve yasal olduğunu da bilmiyorsunuz. İptal ücreti olan herhangi bir sözleşmeye imza atmayın zira yüksek olasılıkle kodlar çalışmayacaktır. Aynı biçimde bir satıcıya güvenmediğiniz sürece ya da yalnızca satıcının sözüne güvenerek bir kod için ödeme yapmayın. Bu satıcı için yapılan yorumlara bakın ve şayet herhangi bir itibar zedeleyici yorum görürseniz, kendinizi uyarılmış kabul edin. Eğer devam ederseniz prosedürlerden zararlı çıkacak ve büyük ihtimalle paranızı kaybedeceksinizdir.

Bunun yanı sıra, Facebook’un kodları ile ne yaptığını katiyen bilemezsiniz. Hepsini iptal etmiş olabilirler ya da artık herhangi bir kod kabul etmiyor olabilirler. Aynı zamanda bu kuponları kimin kullandığını da izlemeleri muhtemel ve bunun sonucunda hesabınıza bir kısıtlama koyabilirler. Bu yüzden şayet iki ya da daha çok kod kullanırsanız, ya bunları geçersiz sayabilirler veya bunun için size ceza verebilirler. Eğer çalışan kuponlar bulsanız bile bu eski kuponları kullanırken Facebook ile bir dizi muhtemel problem yaşayabilirsiniz.

Eğer bir kupon bulabilirseniz, bol şanslar! Eğer bulamazsanız, sizin adınıza üzgün olduğumuzu bilmenizi isteriz. Facebook promosyonlarına devam etmeme kararı verdi ve bu yüzden de artık kuponları dağıtmıyor. Gelecekte olası bir promosyon için gözlerinizi açık tutun.

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir

İNSTAGRAM ‘ DAN PARA KAZANMAK

İnstagram Takipçi Hilesi Nasıl Yapılır? İnsanların günlük sosyal aktiviteleri arasında yerini alan Sosyal Medya Siteleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ant akademi